Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Paź
19
2023

Czemu sprzedanie kamienicy będzie znacznie trudniejsze niż normalnego mieszkania

Jeśli ktoś ma do sprzedania jakąś większą nieruchomość, to liczyć się musi z koniecznością pozałatwiania wielu formalnych spraw. Sprawne przejście przez taką transakcję wymaga bowiem załatwienia różnych dokumentów oraz pojawienia się u notariusza, ponieważ bez tego umowa sprzedaży nie będzie ważna. Ale nawet przy najzwyklejszym mieszkaniu czy domu tego wszystkiego będzie tak dużo, że wiele osób może sobie z tym po prostu nie poradzić.

A tym bardziej jeżeli sprzedać trzeba będzie coś większego, przykładowo kamienicę, budynek wielorodzinny czy jakiś biurowiec. W takich przypadkach formalności będzie znacznie więcej, dużo wyższa także będzie kwota transakcji, przekraczająca nierzadko kilkadziesiąt milionów. Dlatego też jeśli ktoś taki obiekt będzie chciał sprzedać, to jednak powinien pomyśleć o tym żeby zatrudnić do tego jakąś wyspecjalizowaną agencję, ponieważ samemu nie będzie z tym łatwo.

Tego typu agencji funkcjonuje u nas sporo, bez problemów się je znajdzie na przykład w sieci internetowej, po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła skup kamienic. Po pierwsze rozpoczęcie współpracy z jedną z takich agencji zapewnia dużą pewność transakcji i jej kompleksową obsługę. Pracownicy zajmą się pozałatwianiem wszystkich dokumentów i dokładnym zweryfikowaniu zarówno stanu prawnego nieruchomości jak również chętnego nabywcy. Jeśli będzie potrzeba, to mogą także załatwić konsultacje budowlane i architektoniczne, oraz pomóc w pozyskaniu finansowania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY