Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Lut
12
2024

Energetyczne świadectwo budynku – w jakich przypadkach trzeba je zrobić

Temat świadectw energetycznych pojawił się już sporo lat temu. Pierwsze przepisy, które zaczęły obowiązywać, nakładały obowiązek posiadania takiego dokumentu przede wszystkim właścicielom nowo postawionych budynków. Ale w 2023 roku nastąpiło dużo zmian przepisów, i aktualnie ten obowiązek został mocno poszerzony. Obecnie jeśli budynek został postawiony wcześniej niż w 2009 roku, a właściciel będzie zamierzał go sprzedać lub wynająć, to wtedy postarać się będzie musiał o zrobienie świadectwa. To, o czym niektóre osoby zapominają, to fakt, że ten obowiązek obejmuje także starsze budynki, jakie zmodernizowano. Tego typu modernizacja może na przykład obejmować wymienienie okien na nowe czy zrobienie ocieplenia, i zgodnie z przepisami trzeba się wtedy postarać o nowy dokument. Szczęśliwie obecnie z tym nie ma żadnego problemu, a świadectwo energetyczne domu w zależności od rozmiaru budynku kosztuje przeciętnie do kilkuset złotych.

Na naszym rynku funkcjonuje dużo firm i niezależnych specjalistów, pomagających w przygotowaniu certyfikatu. Ważne jest, żeby zweryfikować posiadane uprawnienia, gdyż certyfikaty wykonane przez osobę nie posiadającą ich nie będzie nic warty, a dodatkowo można się narazić na poważne kary finansowe. W skrajnej sytuacji może to nawet być parę tysięcy, co stanowi dużo większą kwotę niż cena za usługę. W wielu przypadkach nawet nie trzeba pokazywać obiektu, wystarczy przesłać komplet informacji oraz fotografie, i po paru dniach wszystko będzie gotowe.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY