Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Mar
29
2023

Jak działają i do czego są wykorzystywane króćce pomiarowe

Instalacje wodne czy gazowe często wymagają odpowiedniego kontrolowania. Ma to duże znaczenie, gdyż wszelkie zakłócenia przepływu albo ciśnienia spowodować mogą jakąś poważną awarię, czy nawet stanowić niebezpieczeństwo dla najbliższego otoczenia. Z tego też powodu w instalacjach przemysłowych montuje się powszechnie różnego rodzaju pomiarowe urządzenia, takie jak chociażby manometry albo przepływomierze. Ale w wielu przypadkach nie da się ich tak po prostu włożyć do rury, tylko trzeba znaleźć jakieś inne rozwiązanie. Dość powszechnie w takim przypadku stosuje się króćce pomiarowe, to znaczy mechanizmy służące do montażu pomiarowych czujników. Tego typu króćce są na stałe montowane na rurach, albo przy pomocy gwintów, albo spawania.

Ich średnica wewnętrzna dobierana jest tak, aby bez problemów można było zmieścić tam wymagane czujniki, przeznaczone do mierzenia. Lecz to nie jest jedyne zastosowanie tych części, ponieważ można je także wykorzystać do doprowadzania i odprowadzania medium, czy w postaci wzierników do obserwowania środka zbiorników. Króciec pomiarowy posiadać może bardzo różny kształt, w niejednym przypadku wykorzystuje się dodatkowe kołnierze, umożliwiające prosty montaż różnych elementów. Króćce są dostępne w wielu wersjach różniących się parametrami, wielkością oraz zastosowanymi materiałami. Jeśli się nie znajdzie nic odpowiedniego spośród dostępnych modeli, to króćce producent bez problemów zrobi je na zamówienie, wystarczy tylko podesłać przygotowaną specyfikację.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY