Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Sie
05
2021

Jaką komodę wybrać do sypialni?

Urządzanie sypialni w domu, w którym funkcjonują klasyczne garderoby, to bardzo przyjemne wyzwanie. Można wówczas w tym pomieszczeniu postawić jedynie niewielkich rozmiarów komodę – na bieliznę lub różne sypialniane drobiazgi. Wśród wielu ciekawych modeli można wybrać naprawdę ciekawy mebel, który będzie nie tylko dobrze służył, ale również pięknie wyglądał.

Jaki rozmiar komody wybrać?

Wybierając komodę do konkretnego pomieszczenia najlepiej kierować się jego indywidualnymi cechami wymiarowymi. Jeśli potrzebujesz postawić ją bezpośrednio pod oknem, wybierz model niski, ale o długości odpowiadającej Twoim potrzebom. Przy wąskich fragmentach ścian lepiej sprawdzą się wyższe komody, które są równie pojemne jak te długie, ale mają nieco inny sposób rozmieszczenia szuflad, szafek i półek.

Szuflady, półki czy szafki?

Idealnie dopasowana komoda to taka, która pozwoli zmieścić wewnątrz wszystko to, co powinno być schowane, aby sypialnia wyglądała na uporządkowaną. Niektórzy jednak decydują się na wybór komód nowoczesnych, które oprócz szafek i szuflad mają również otwarte półki. Te miejsce najlepiej sprawdzą się w przypadku chęci ułożenia na komodzie książek czy bibelotów. Klienci wybierający komody zwykle dzielą się na zwolenników szuflad, którzy wszystkie niezbędne ubrania lubią mieć ułożone właśnie w nich, i na tych, którzy wolą układać odzież w zamykanych szafkach. Tutaj wybór zależy wyłącznie od Twoich preferencji.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy wyborze komody?

W sprzedaży dostępne są komody wykonane z różnych materiałów – z litego drewna, ale również z płyty meblowej dostępnej w różnych kolorach. Akrylowe wykończenie frontów i korpusów da efekt nowoczesności i połysku, z kolei drewniana lub drewnopodobna komoda wprowadzi do sypialni nutkę sielskiego, klasycznego klimatu. Zwróć również uwagę na uchwyty – w przypadku ich braku komoda ma bardzo nowoczesny wydźwięk i zwykle otwiera się na domyk lub przy pomocy specjalnych otworów. Styl czy kolorystykę dopasuj do własnych upodobań, a wówczas uzyskasz umeblowanie sypialni swoich marzeń!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY