Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Sty
03
2023

Jakie płytki najlepiej się sprawdzą w łazience

Wybranie odpowiednich łazienkowych płytek nie jest wcale prostą rzeczą. Wielu klientów zamawiając hiszpańskie płytki czy któregoś z naszych producentów przede wszystkim zwraca uwagę na kolor i wzór. Oczywiście nie ma w tym nic złego, bo przecież łazienkę się urządza na długie lata, i ułożone tam plytki ceramiczne po prostu mają się podobać właścicielowi. Lecz podczas zakupu trzeba również zwrócić uwagę na parę parametrów technicznych, o których większość ludzi nie pamięta.

Obecnie wybór łazienkowych płytek jest bardzo zróżnicowany. Oprócz klasycznych wymiarów klienci coraz częściej wybierają płytki o dużych gabarytach, które prezentują się naprawdę nowocześnie. Bardzo dobrze się one sprawdzają w dużych łazienkach, do mniejszych korzystniej jednak będzie pozostać przy mniejszym wymiarze. Ale moda idzie także w drugą stronę, niezwykle interesującym jej przykładem są mozaiki gresowe.

Odpowiednio wkomponowane na poszczególne ściany prezentują się naprawdę niesamowicie, choć trzeba sporo pracy trzeba włożyć w ich układanie. Przy płytkach podłogowych bardzo istotną rzeczą jest antypoślizgowość, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczeństwo użytkowania. Należy się również przyjrzeć odporności na uszkodzenia, zwłaszcza jeżeli płytki kładzione będą w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Wspominane parametry większego znaczenia nie mają jeżeli będzie kupowana glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce montażu ogólna nasiąkliwość płytek powinna być mniejsza niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY