Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Gru
14
2023

Kto musi posiadać zrobione świadectwo energetyczne

W kwietniu 2023 roku na posiadaczy starszych mieszkań i domów nałożony został jeszcze jeden obowiązek pod postacią świadectwa energetycznego. Takie świadectwa obowiązywały już wprawdzie znacznie wcześniej, lecz wyłącznie dla nowych obiektów, postawionych po 2009 roku.

Wprowadzone niedawno regulacje rozszerzyły to na wszystkie obiekty, ale póki co nie trzeba od razu wykonywać tych dokumentów. Będzie to konieczne jedynie w przypadku, gdy ktoś chciałby wynająć lub sprzedać nieruchomość, którą dysponuje. Za brak świadectwa liczyć się trzeba z jakimiś karami, z tego też powodu nie należy sobie tego lekceważyć. Zwłaszcza że koszty zrobienia świadectwa nie są duże. Przy mniejszych domach i mieszkaniach bez problemów powinno na to wystarczyć pięćset złotych, a kary mogą sięgać nawet paru tysięcy. Na naszym rynku działa dużo różnych firm i niezależnych fachowców zajmujących się wykonywaniem takich świadectw.

Można w wyszukiwarce wpisać słowa świadectwa energetyczne Wrocław, aby dostać ich listę z pobliskiej okolicy. Wystarczy później umówić się z taką osobą, przesłać wszystkie niezbędne informacje i tydzień czy dwa później odebrać gotowe dokumenty. Samo świadectwo powinno zawierać informacje o tym, jakie jest zapotrzebowanie obiektu na różnego rodzaju energię. Związaną między innymi z wentylacją, chłodzeniem, ogrzewaniem czy przygotowaniem ciepłej wody. Na podstawie tego określa się zapotrzebowanie roczne na energię i związane z tym koszty, a rezultatem audytu jest tak zwana energetyczna klasa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY