Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Sty
03
2024

Opony do wózków widłowych – w jaki sposób je prawidłowo wybrać

Widłowe wózki, stosowane powszechnie w różnego rodzaju magazynach czy halach, są nierzadko bardzo intensywnie użytkowane. To wiąże się z koniecznością regularnego wymieniania pewnych części, a należą do nich między innymi opony. Tak samo jak to ma miejsce przy zwykłych samochodach, również opony montowane w wózkach po pewnym okresie czasu zużyją się na tyle, że będzie je trzeba zmienić. A nad tym pasuje się dobrze zastanowić, gdyż jest parę rozwiązań, różniących się ceną i parametrami.

Dużo informacji na ten temat można znaleźć w sieci, jeżeli ktoś będzie chciał, to w wyszukiwarce może wpisać hasło opona do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć zwrócone wyniki. Najczęściej wybierane ze względu na cenę i stosunkowo dobre właściwości jezdne są opony pneumatyczne. Dostępne są one praktycznie do każdego modelu wózka, dlatego nie powinno być żadnych problemów z ich kupnem.

W zależności od miejsca działania i jego charakteru zdecydować się można na opony diagonalne albo radialne, każda będzie bowiem miała inne właściwości. Pewną niedogodnością tego ogumienia pneumatycznego jest nieco niższa odporność na przebicia i mechaniczne uszkodzenia, za to cechuje się ono dużym poziomem amortyzacji. Jeżeli w jakimś miejscu są obawy o możliwość powstania przebić, to zdecydować się można na opony pełne. Są one sporo droższe, lecz dzięki posiadanej budowie można je znacznie dłużej użytkować. Trzeba jednak pamiętać o gorszym amortyzowaniu, co przy niektórych ładunkach uniemożliwia ich użycie.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY