Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Cze
21
2022

Podstawowe funkcje, którymi powinien się charakteryzować dobry wideodomofon

Posiadacze domów mieszkalnych coraz częściej rezygnują z typowych domofonów na rzecz wideodomofonów. Cenowe różnice nie są duże, a zobaczenie kto właśnie stoi przy wejściu nie tylko będzie dużo wygodniejsza, ale również zwiększa bezpieczeństwo. Klasyczny wideodomofon jednorodzinny jest złożony z przynajmniej dwóch podstawowych części, lecz zależnie od urządzenia mogą pojawić się dodatkowe.

Pierwsza taka część to jednostka zarządzająca sterowaniem, wyposażona w wyświetlacz o przekątnej kilku cali. Dzięki odpowiednio dużej ilości pikseli można bez żadnego problemu rozpoznać dzwoniące osoby. Ponieważ jednostka posiadająca wyświetlacz musi zostać przymocowana w konkretnym miejscu, to przy dużym domu praktyczną opcją może być pilot, którym da się kontrolować otwieranie bez konieczności ruszania się z fotela.

Zupełnie nowe funkcjonalności mają wideodomofony dysponujące obsługą sieci bezprzewodową. Przy takich modelach można sterować całością przy pomocy specjalnej aplikacji na smartfona, bez konieczności bycia w mieszkaniu. Jednym z najpopularniejszych urządzeń z tej rodziny jest wideodomofon eura, bardzo chętnie kupowany przez wymagających klientów. Drugą ważną częścią wideodomofonów jest jednostka zewnętrzna, instalowana przy wejściu.

Moduł ten jest wyposażony w niewielką kamerę, z jakiej obraz za pomocą bezprzewodowej sieci albo kabli zostaje dostarczony do budynku. Dla posiadaczy domów bliźniaczych ciekawym rozwiązaniem może też być wideodomofon dwurodzinny. Urządzenie tego typu sprawdzi się doskonale w przypadku, kiedy jest tylko jedna brama i dwa oddzielne domy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY