Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Wrz
27
2023

Wycena maszyn i nieruchomości – jakie dokumenty będą potrzebne

Dużo firm na pewnym etapie swojego działania potrzebuje wziąć jakiś kredyt. Lecz banki dość ostrożnie podchodzą do ich przyznawania, zwłaszcza przy dużych kwotach. W wielu przypadkach będzie konieczne ustanowienie zabezpieczenia, przykładowo w formie nieruchomości czy urządzeń. Pozwoli to nie tylko uzyskać większe kwoty, lecz również i mniejsze oprocentowanie, ponieważ kredytodawca ma większe zabezpieczenie w sytuacji nie spłacania zobowiązań klienta.

Aby jednak maszyna czy nieruchomość faktycznie mogła stanowić takie zabezpieczenie, to spełnić trzeba liczne warunki, a jeden z nich to wykonanie wyceny. Wycena taka jest niezbędna do tego, aby oszacować we właściwy sposób warunki pożyczki, i wykonać ją musi rzeczoznawca Poznań, który posiada konieczne uprawnienia. Listę rzeczoznawców do wyceny dostać można w banku, ale również można wykorzystać wyszukiwarkę, wpisując w niej na przykład hasło wycena maszyn i urządzeń. W zależności od rodzaju wyceny w każdym przypadku potrzebne będą odpowiednie dokumenty.

W przypadku nieruchomości najczęściej będzie to odpis z księgi wieczystej oraz wypisy z rejestru gruntów, a także dokumentacja techniczna i mapy. Jeżeli ktoś będzie wyceniał maszynę, to pokazać mu będzie trzeba fakturę zakupu oraz techniczną i rozruchową specyfikację. Z reguły będzie się też trzeba liczyć z potrzebą zrobienia oględzin, podczas jakich sprawdzony zostanie stan techniczny i wykonana konieczna dokumentacja fotograficzna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY