Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Lip
05
2024

Świadectwo energetyczne – w jaki sposób można je wykonać

Obecnie obowiązujące przepisy prawne nakładają na posiadaczy nieruchomości liczne obowiązki. Jednym z nich jest zrobienie dla mieszkania, domu czy lokalu firmowego świadectwa charakterystyki energetycznej nieruchomości. Obecnie dokument ten jest wymagany dla wszystkich budowanych obiektów, a także w przypadku, kiedy ktoś planuje coś sprzedać albo wynająć. Na szczęście obecnie nie ma dużego problemu ze zrobieniem tego typu świadectwa, zarówno jeżeli chodzi o dostęp do specjalistów, jak również ceny i terminy. Na naszym rynku działa bowiem wiele firm realizujących tego typu zlecenia.

Wystarczy przesłać im wszystkie niezbędne dokumenty wiążące się z badaną nieruchomością, oraz zrobić kilka zdjęć. Jeśli wszystko będzie poprawne, to w przeciągu nawet kilku dni można będzie otrzymać gotowy dokument. Nie ma potrzeby, żeby audytor podjeżdżał na miejsce, ponieważ wszystko można zrobić w sposób zdalny. Jest to bardzo wygodne wyjście dla klientów, a także znacznie zmniejszające koszty. Ceny za takie świadectwa są naprawdę niewielkie, ponieważ zaczynają się od mniej więcej trzystu złotych. Tyle należy zapłacić w przypadku mieszkania albo niewielkiego domu, w przypadku większych nieruchomości cena również będzie nieco wyższa.

Niezwykle istotne będzie to, aby przy szukaniu osoby do zrobienia takiego świadectwa sprawdzić posiadane przez nią uprawnienia. Jest to niezbędne, żeby dokument był prawidłowy i aby nie było później jakiś kłopotów. Trzeba też pamiętać, że Świadectwo energetyczne przez internet jest ważne w okresie dziesięciu lat.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY